Restauracja w dobie covidu. Jak promować lokal gastronomiczny w internecie?

Sprawdź, jak wykorzystać Instagram, aby zwiększyć liczbę zamówień na wynos i dostawy w swojej restauracji.

Zacznij działać na Instagramie

Idealnym rozwiązaniem do promocji restauracji w social mediach jest Instagram. Dlaczego? Po pierwsze, jest to jedno z najszybciej rozwijających się obecnie platform społecznościowych. Instagram powstał w 2010 roku. Z niewielkiej niezależnej aplikacji stał się gigantem, który według oficjalnych statystyk już w 2013 roku osiągnął ponad 100 milionów logowań mie­sięcznie. Po drugie, to co robisz może bardzo smacznie wygląda na zdjęciu z odpowiednim opisem albo treścią posta jest w stanie nakłonić klienta do zamówienia! Jeżeli do tej pory ignorowałeś to medium społecznościowe to czas najwyższy abyś zaczął wykorzystywać je w swoim biznesie i dotarł do nowych klientów. Zobacz, jak wygląda Instagram Marketing w branży HoReCa. Od czego zacząć? Jak założyć profil? Co i kiedy na niego wrzucać? Jak sprawdzać czy ktoś w ogóle nas obserwuje? Na początku możesz mieć mnóstwo pytań, ale nie przejmuj się. odpowiedzi na nie znajdziesz w tym e-booku, który wprowadzi Cię w tajniki Instagrama krok po kroku.

Pobierz bezpłatnego e-booka tutaj!

Korzystaj z presetów na zdjęcia

Czym są presety? To gotowe „filtry”, które możesz narzucić na swoje Instagramowe zdjęcia. Po co? Aby przykuwały uwagę, były bardziej wyraziste i dokładnie takie jak Ci się podobają!  Wystarczy, że pobierzesz bezpłatną aplikację „Lightroom” na swój smartfone. To właśnie w tej appce będziesz mógł dodawać swoim zdjęciom magii. Co potem? Pobierz bezpłatną paczkę presetów. Co znajdziesz w paczce? Bezpłatne presety od razu gotowe do użycia, żebyś nie musiał się wysilać i mógł zaoszczędzić trochę czasu retuszując swoje zdjęcia. W paczce znajdziesz także instrukcje obsługi krok po kroku, najważniejsze zasady w używaniu presetów oraz mały przewodnik o tym, jak poruszać się po aplikacji „Lightroom” – tak na zaś, jakbyś zechciał także zaszaleć na własną rękę w obrabianiu zdjęć na swój Instagram. Z tymi preseta Twoje zdjęcia będą wyglądały jeszcze pyszniej.

Pobierz presety tutaj!

Mam profil, smaczne zdjęcia i co dalej? Zacznij sprzedawać online

W czasach pandemii oferta na wynos często staje się dla restauracji i kawiarni jedyną szansą na przetrwanie. Dziś toczy się walka o jakikolwiek kapitał. Co zrobić, aby dostawa i wynos stały się stabilną nogą naszego biznesu? Ten e-book odpowiada na wszystkie pytania, które od dawna sobie zadawałeś. Znajdziesz w nim także praktyczne wskazówki, tutoriale krok po kroku i mnóstwo przykładów wziętych z życia. Dowiedz się, jak podnieść sprzedaż dowozów i wynosów w swoim lokalu.

Pobierz bezpłatnego e-booka tutaj!

 Pamiętaj, że #JesteśmyWTymRazem.

***

#JesteśmyWTymRazem to nie pusty slogan. To wsparcie merytoryczne dla społeczności dotkniętej skutkami COVID-19. To wsparcie dla przedsiębiorców, których biznesy ucierpiały z powodu koronawirusa. W szczególności tych działających w branżach najbardziej dotkniętych przez pandemię – gastronomia czy hotelarstwo. To także wsparcie dla ludzi aktywnych zawodowo, którzy z dnia na dzień stracili pracę i muszą szybko znaleźć nowe zatrudnienie. Projekt realizowany jest przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką przy wsparciu Fundacji Coca-Cola w Atlancie.